zbývá
pouze

0 Balíčků

x malý

x střední

x velký

AKTUÁLNÍ EDICE DOGSIE: PSÍ MAFIE
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Má váš pejsek na to, stát se psím mafiánem? Objednejte mu nové Dogsie a uvidíte!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psom v núdzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.
Buďme ve spojení

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablunkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Když Robina na silnici našli, měl bolavou přední nohu a několik povrchových zranění na boku. Na krku měl hodně utažený látkový obojek se zrezlými sponami. Nálezci ihned kontaktovali vedení obce, místní hasiče i blízký útulek, ale nikdo jim s umístěním pejska nepomohl. Robin neměl ani čip a nikdo ho nehledal, proto bylo nutné mu dočasný domov najít.

Nálezci s Robinem navštívili nejbližší veterinu, kde dostal léky na bolest, kortikoidy a antibiotika. Poté opět následovalo několik hodin hledání umístění pro zraněného pejska. Nakonec se jim pomoci dostalo od Spolku pro ochranu koček a psů Jablunkovsko, z.s. a Robin byl odvezen na veterinární kliniku Český Těšín, kde byl hospitalizován.

Tam se mu dostalo další péče a zjistilo se, že Robin naštěstí nemá žádná další zranění a noha, kterou nepoužíval, nebyla zlomená. Proto všichni doufali, že se jedná pouze o naraženinu a pejsek bude brzy zase běhat po čtyřech. Byl propuštěn do domácí péče a odcestoval do dočasné péče spolku Pes nejvěrnější přítel z. s.

Robin však ani nadále na nožku nedošlapoval, a tak navštívil specialistu ortopeda. Ten bohužel zjistil, že Robin nemá nožku vůbec citlivou. Protože ji necítil, opakovaně si ji odíral a měl odřeninu, která mu stále více hnisala. Proto byla doporučena amputace nožičky.

Nebylo na co čekat a v polovině července zákrok proběhl. Během něj nedošlo k žádným komplikacím a vše proběhlo hladce. Robin dostal antibiotika a léky na bolest. Nyní to už vypadá, že si Robin na život na třech rychle zvyká a nejraději by pořád někde lítal, takže ho dočasková teta musí pořádně hlídat.

Robin je hodný a nesmírně vděčný pejsek, která nemá s nikým a ničím problém. Proto, hned jak bude zdravotně v pořádku, začne hned hledat ten nejlepší nový domov.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. tentokrát přispíváme hromadu pamlsků pro všechny pejsky v jejich péči v celkové hodnotě 5 000 Kč. Pejskům prý udělají obrovskou radost a to zase dělá radost nám. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi společně přispěli už 504 400 Kč. Děkujeme!

Další témata

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Související články

Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psom v núdzi
Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psom v núdzi
Objednávky s garancí doručení do Vánoc
Česká pošta, Balíkovna
20. 12. 2022
Zásilkovna
19. 12. 2022
PPL, GLS, DPD
20. 12. 2022