zbývá
pouze

826 Balíčků

401x malý

259x střední

166x velký

VÁNOČNÍ BALÍČKY DOGSIE PRÁVĚ V PRODEJI.
JEN OMEZENÝ POČET KUSŮ!

Dogrinchův tematický balíček Zelenáčovy Vánoce.

již od
430
Chci svůj balíček

dogsie blog

Jak správně pečovat o psí zuby?

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Zuby jsou pro psy stejně důležité jako čich a sluch. Slouží jim ke kousání, rozmělňování a trhání potravy. Ale zároveň je používají také k obraně nebo je cení při výstraze. Vzhledem k tomu, že se potrava a fyziologie dutiny ústní psů od dávných dob výrazně změnila, čelí teď stejným zubním problémům jako lidé.
Buďme ve spojení

Zubní plak, kaz nebo třeba i zánět dásní není hrozba jen pro lidské zuby. Abychom těmto problémům u pejsků zabránili, je třeba se naučit, jak správně o psí zuby pečovat. Pravidelnou péčí o psí zuby zabráníme dentálním onemocněním. A protože si pes sám zuby nevyčistí, zůstává tento úkol na nás, majitelích.

Čím bychom měli psům čistit zuby?

Na trhu je mnoho produktů, od dentálních tyčinek až po různé spreje. Všechny tyto produkty jsou skvělým doplňkem v péči o ústní dutinu. Ale pokud chceme, aby bylo o zoubky dobře postaráno, jen tyto pomůcky nestačí. Na řadu přichází starý dobrý zubní kartáček a zubní pasta s příchutí, třeba hovězího masa, aby se pejsek těšil na další čištění.

Kartáčky jsou k sehnání v různých variantách, od klasického s rukojetí nebo třeba navlékacího kartáčku na prst. Stačí si jen vybrat, který nám a našemu psovi vyhovuje nejvíce.

Jestliže máme doma pejska, který už je starší a nechce si nechat sahat do tlamy, může být alternativním řešením využívání různých dentálních hraček. Například tato dentální hračka pro psy se dá naplnit různými dobratami, nebo třeba právě zubní pastou, a tvarem pejska stimuluje ke kousání. Dalším řešením může být návštěva veterináře, který provede profesionální vyčištění zubů. Během procesu musí být ale pejsek pod narkózou.

Zvykejme pejska na čištění zubů, co nejdříve

Aby se pro pejska stalo čištění zubů zcela normálním zvykem, měli bychom s tím začít ještě ve štěněcím věku. Začínat bychom měli pomalu tak, aby si pes zvykl, že mu dáváme prsty do tlamy. Jakmile si na to zvykne, můžeme vzít do ruky kartáček a postupně začít zuby čistit.

Správná technika čištění zubů

Aby vše proběhlo hladce a bez zbytečného stresu, měli bychom dát kartáček i pastu psovi nejdříve očichat. První čištění zubů by nemělo být dlouhé. Lepší je zvolit krátké intervaly, které postupně prodloužíme na potřebnou délku tak, aby byly všechny zuby vyčištěny.

  1. Na kartáček si naneseme zubní pastu a odhrneme psovi pysky.
  2. Jako první začneme čistit špičáky - začínáme u dásně a jemným pohybem se posuneme ke špičce zubu.
  3. Poté se přesuneme na stoličky a ostatní zuby, které čistíme krouživými pohyby. Přední zuby si necháme nakonec.
  4. Zuby bychom neměli zapomenout vyčistit z obou stran.
  5. Jako doplněk a odměnu za to, že byl pejsek vzorný mu můžeme dát dentální himalájskou tyčku, která je výborným doplňkem v péči o dentální hygienu. Navíc pejska zabaví a ještě si pochutná.

V začátcích se může pes při zubní hygieně bránit, ale důležité je nevzdat se a být trpěliví. Určitě na psa během čištění nekřičíme ani ho nijak netrestáme. Nejlepší je zvolit láskyplný přístup a pejska hodně chválit, aby si celý proces spojil jen s příjemnými pocity.

Věděli jste, že i granule přispívají k péči o zuby? Během jejich kousání dochází k jemnému odstraňování zubního plaku, který je příčinou vzniku zubního kazu. Dokonce i nejrůznější přetahovací hračky pomáhají pejskovi odstraňovat zubní plak.

Zuby je nejlepší čistit každý den. Jen tak docílíme toho, aby byly zuby našeho pejska čisté a zdravé.

A pokud chcete pejskovi čištění zubů ještě více zpříjemnit, objednejte mu na našem eshopu balíček pro psy, nyní s tématem Zoubky jako perličky!

Zdroje:
https://www.cesarsway.com/7-tips-for-doggie-dental-care/
https://www-thesprucepets-com.translate.goog/dental-care-for-your-dog-1117857?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=en-US&_x_tr_pto=nui,op,sc
https://www.wikihow.pet/Care-for-Your-Dog%27s-Teeth

Autor: Lucie Krchňáková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Související články

Oblíbené

Jak na separační úzkost u psa?

Psi jsou smečková zvířata a většina z nich samotu špatně snáší. Mnoho majitelů už se setkalo se situací, kdy na ně při příchodu domů čekala loužička nebo rozkousané boty. V horším případě také rozzlobení sousedé stěžující si na štěkot. Jak se separační úzkost projevuje a jak se dá zmírnit?

Starostlivosť o zdravie Tipy a triky
Oblíbené

Jak poznáme, že psa trápí zubní problémy?

Psi jsou naši věrní společníci a v mnoha ohledech nám zpříjemňují a zkvalitňují život. Na nás je, abychom jim jejich péči oplatili. A to nejen láskou, ale i správnou péčí o jejich zdraví, včetně zubů. Ty jsou pro pejsky velmi důležité. Bohužel si je sami nevyčistí, a ani nám neumějí říct, že je trápí dentální problém.

Starostlivosť o zdravie Tipy a triky
Oblíbené

Jak správně pečovat o psí zuby?

Zuby jsou pro psy stejně důležité jako čich a sluch. Slouží jim ke kousání, rozmělňování a trhání potravy. Ale zároveň je používají také k obraně nebo je cení při výstraze. Vzhledem k tomu, že se potrava a fyziologie dutiny ústní psů od dávných dob výrazně změnila, čelí teď stejným zubním problémům jako lidé.

Starostlivosť o zdravie Tipy a triky