zbývá
pouze

264 Balíčků

91x malý

141x střední

32x velký

SPECIÁLNÍ EDICE
TEMATICKÝCH DOGSIE BALÍČKŮ

Aktuální zeleninovou edici si můžete objednat hned!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Terry s bolavou nožičkou

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psom v núdzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V únoru jsme společně pomáhali Terrymu, který se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal již před rokem. Terry byl zrazený lidmi i svým vlastním osudem a netrápila ho jen fyzická bolest, ale také psychická. Jeho cesta byla dlouhá a měla jediný cíl: zachránit mu nožičku a změnit mu tím život.
Buďme ve spojení

V únoru jsme společně pomáhali Terrymu, který se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal již před rokem. Terry byl zrazený lidmi i svým vlastním osudem a netrápila ho jen fyzická bolest, ale také psychická. Jeho cesta byla dlouhá a měla jediný cíl: zachránit mu nožičku a změnit mu tím život.

Už na začátku se ukázalo, že manipulace s Terrym nebude jednoduchá. Nejdříve byl v dočasné péči v České Lípě, kam se dostal z útulku. Věděli, že má Terry bolavou nožičku, ale po několika dnech se zjistilo, že manipulace s ní je opravdu velmi obtížná a Terry dokonce kousl. Proto požádali o pomoc náš partnerský spolek a Terry vyrazil vyšetření. Tam se ukázalo, že jde o zkrácené šlachy a atrofované svaly. Na veterině v Praze se proto rozhodlo, že se musí přesunout do Prahy, aby zde mohla probíhat léčba, operace a následné rehabilitace. Díky pomoci na sociální síti se podařilo najít novou dočasnou péči, kde Terry dostal i se svou komplikovanou povahou šanci na plnohodnotný život. Neobešlo se to bez potíží a několika kousnutí, ale v jeho nové dočasce nad ním nikdy nezlomili hůl a Terry postupně začínal věřit, že život je fajn.

[gallery size="medium" ids="105884,105885,105886"]

Operace byla několikrát odložena z důvodu odření hřbetu nohy, kterou Terry špatně pokládal. Nožka musela být před složitou operací ve stoprocentně zhojeném stavu. Operace proběhla na začátku tohoto roku a trvala téměř 4 hodiny. Bylo při ní odříznuto několik kostí v zápěstí, došlo k použití speciálního implantátu a noha byla uvedena do fyziologické polohy. Do míst řezu muselo být použito několik kostních štěpů z přední i zadní nohy. Operace proběhla bez komplikací a Terry byl ještě ten večer zpět v péči své dočasky. Následující den byl udělán převaz a Terry dostal léky k usnadnění hojení a 2 druhy antibiotik. Při kontrole statečný Terry všechny překvapil, když se nechal hladit, sám se mazlil a dokonce nemusel mít ani náhubek. Pan doktor ani sestřičky nevěřili, že se jedná o toho stejného Terryho, který by dříve nejraději sežral celou kliniku.

Ve středu Terry úspěšně absolvoval další operaci k záchraně jeho nožičky. Nejednalo se už o tak složitý zákrok, i tak se musela použít narkóza. Tu ale tenhle statečný hafan zvládl dobře. Z nožičky se musel vyndat jeden hřeb z implantátu, který jeho tělo nepřijalo a tlačil se ven. Hřeb byl za krátkou chvilku venku a nyní již nezbývá než doufat, že se noha bude dobře hojit a Terry se brzy pomocí rehabilitace naučí, jak nožku používat ve správné poloze.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 6000 Kč na pokrytí nákladů za Terryho léčbu. Kromě toho přispíváme částku 250 Kč z únorového prodeje triček Dogsie. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 284 750 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako je Terry, objednejte si své Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Další témata

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Související články

Oblíbené

Nalezený Robin a jeho nutná amputace nožičky

Chlupáč, který dostal jméno Robin, se do péče našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. dostal jako nalezenec. Byl nalezený v obci Mosty u Jablůnkova na hlavní silnici poté, co byl zřejmě sražen autem. Přečtěte si celý Robinův příběh níže.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Barunka a její zdravotní trápení

Když Barunka přišla do péče spolku Dočasky.cz, spíše než fundláka připomínala šarpeje s kůží šupinatou a zvrásněnou. Srst na zádech a břiše vypadávající po trsech, holá bolavá místa, výrazný kvasinkový zápach. S límcem srsti kolem krku a smotkem chlupů na špičce ocasu vypadala jako černá lvice.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psom v núdzi