zbývá
ještě

1622 Balíčků

772x malý

599x střední

241x velký

10x catsie

limitovaná vánoční edice

Doggovy vysněné Vánoce v prodeji

již od
470
Chci svoje Dogsie

dogsie blog

Terry s bolavou nožičkou

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V únoru jsme společně pomáhali Terrymu, který se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal již před rokem. Terry byl zrazený lidmi i svým vlastním osudem a netrápila ho jen fyzická bolest, ale také psychická. Jeho cesta byla dlouhá a měla jediný cíl: zachránit mu nožičku a změnit mu tím život.
Buďme ve spojení

V únoru jsme společně pomáhali Terrymu, který se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal již před rokem. Terry byl zrazený lidmi i svým vlastním osudem a netrápila ho jen fyzická bolest, ale také psychická. Jeho cesta byla dlouhá a měla jediný cíl: zachránit mu nožičku a změnit mu tím život.

Už na začátku se ukázalo, že manipulace s Terrym nebude jednoduchá. Nejdříve byl v dočasné péči v České Lípě, kam se dostal z útulku. Věděli, že má Terry bolavou nožičku, ale po několika dnech se zjistilo, že manipulace s ní je opravdu velmi obtížná a Terry dokonce kousl. Proto požádali o pomoc náš partnerský spolek a Terry vyrazil vyšetření. Tam se ukázalo, že jde o zkrácené šlachy a atrofované svaly. Na veterině v Praze se proto rozhodlo, že se musí přesunout do Prahy, aby zde mohla probíhat léčba, operace a následné rehabilitace. Díky pomoci na sociální síti se podařilo najít novou dočasnou péči, kde Terry dostal i se svou komplikovanou povahou šanci na plnohodnotný život. Neobešlo se to bez potíží a několika kousnutí, ale v jeho nové dočasce nad ním nikdy nezlomili hůl a Terry postupně začínal věřit, že život je fajn.

[gallery size="medium" ids="105884,105885,105886"]

Operace byla několikrát odložena z důvodu odření hřbetu nohy, kterou Terry špatně pokládal. Nožka musela být před složitou operací ve stoprocentně zhojeném stavu. Operace proběhla na začátku tohoto roku a trvala téměř 4 hodiny. Bylo při ní odříznuto několik kostí v zápěstí, došlo k použití speciálního implantátu a noha byla uvedena do fyziologické polohy. Do míst řezu muselo být použito několik kostních štěpů z přední i zadní nohy. Operace proběhla bez komplikací a Terry byl ještě ten večer zpět v péči své dočasky. Následující den byl udělán převaz a Terry dostal léky k usnadnění hojení a 2 druhy antibiotik. Při kontrole statečný Terry všechny překvapil, když se nechal hladit, sám se mazlil a dokonce nemusel mít ani náhubek. Pan doktor ani sestřičky nevěřili, že se jedná o toho stejného Terryho, který by dříve nejraději sežral celou kliniku.

Ve středu Terry úspěšně absolvoval další operaci k záchraně jeho nožičky. Nejednalo se už o tak složitý zákrok, i tak se musela použít narkóza. Tu ale tenhle statečný hafan zvládl dobře. Z nožičky se musel vyndat jeden hřeb z implantátu, který jeho tělo nepřijalo a tlačil se ven. Hřeb byl za krátkou chvilku venku a nyní již nezbývá než doufat, že se noha bude dobře hojit a Terry se brzy pomocí rehabilitace naučí, jak nožku používat ve správné poloze.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 6000 Kč na pokrytí nákladů za Terryho léčbu. Kromě toho přispíváme částku 250 Kč z únorového prodeje triček Dogsie. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 284 750 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako je Terry, objednejte si své Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Ferda a jeho příběh

Za měsíc listopad přispíváme na psího dědečka Ferdu, který za sebou má dlouhý příběh plný překážek. Ferda je v našem partnerském spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. už května. Podívejte se na jeho příběh.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Zachráněná víla Amálka

Tento měsíc jsme v Dogsie přispívali na Amálku, která se do našeho partnerského spolku Dočasky.cz dostala v příšerném stavu. Amálka je křehká jako víla, a přitom neuvěřitelně silná, když snášela tolik bolesti i utrpení, a přesto svého pána přese všechno milovala. 

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Benji a jeho nekonečné potíže

Pejsek, na kterého jsme přispěli za měsíc září, je Benji. Tento hafan se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal už v srpnu, kdy byl vysílený a odevzdaný nalezen na ulici. Od té doby musel kvůli různým potížím projít několika zákroky a další ho ještě čekají.

Pomoc psům v nouzi