zbývá
pouze

0 Balíčků

x malý

x střední

x velký

NOVÁ ÚNOROVÁ EDICE DOGSIE: PSÍ MAFIE
Při nákupu nad 1 200 Kč doprava zdarma

Má váš pejsek na to, stát se psím mafiánem? Objednejte mu nové Dogsie a uvidíte!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Terry s bolavou nožičkou

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
V únoru jsme společně pomáhali Terrymu, který se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal již před rokem. Terry byl zrazený lidmi i svým vlastním osudem a netrápila ho jen fyzická bolest, ale také psychická. Jeho cesta byla dlouhá a měla jediný cíl: zachránit mu nožičku a změnit mu tím život.
Buďme ve spojení

V únoru jsme společně pomáhali Terrymu, který se do péče našeho partnerského spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. dostal již před rokem. Terry byl zrazený lidmi i svým vlastním osudem a netrápila ho jen fyzická bolest, ale také psychická. Jeho cesta byla dlouhá a měla jediný cíl: zachránit mu nožičku a změnit mu tím život.

Už na začátku se ukázalo, že manipulace s Terrym nebude jednoduchá. Nejdříve byl v dočasné péči v České Lípě, kam se dostal z útulku. Věděli, že má Terry bolavou nožičku, ale po několika dnech se zjistilo, že manipulace s ní je opravdu velmi obtížná a Terry dokonce kousl. Proto požádali o pomoc náš partnerský spolek a Terry vyrazil vyšetření. Tam se ukázalo, že jde o zkrácené šlachy a atrofované svaly. Na veterině v Praze se proto rozhodlo, že se musí přesunout do Prahy, aby zde mohla probíhat léčba, operace a následné rehabilitace. Díky pomoci na sociální síti se podařilo najít novou dočasnou péči, kde Terry dostal i se svou komplikovanou povahou šanci na plnohodnotný život. Neobešlo se to bez potíží a několika kousnutí, ale v jeho nové dočasce nad ním nikdy nezlomili hůl a Terry postupně začínal věřit, že život je fajn.

[gallery size="medium" ids="105884,105885,105886"]

Operace byla několikrát odložena z důvodu odření hřbetu nohy, kterou Terry špatně pokládal. Nožka musela být před složitou operací ve stoprocentně zhojeném stavu. Operace proběhla na začátku tohoto roku a trvala téměř 4 hodiny. Bylo při ní odříznuto několik kostí v zápěstí, došlo k použití speciálního implantátu a noha byla uvedena do fyziologické polohy. Do míst řezu muselo být použito několik kostních štěpů z přední i zadní nohy. Operace proběhla bez komplikací a Terry byl ještě ten večer zpět v péči své dočasky. Následující den byl udělán převaz a Terry dostal léky k usnadnění hojení a 2 druhy antibiotik. Při kontrole statečný Terry všechny překvapil, když se nechal hladit, sám se mazlil a dokonce nemusel mít ani náhubek. Pan doktor ani sestřičky nevěřili, že se jedná o toho stejného Terryho, který by dříve nejraději sežral celou kliniku.

Ve středu Terry úspěšně absolvoval další operaci k záchraně jeho nožičky. Nejednalo se už o tak složitý zákrok, i tak se musela použít narkóza. Tu ale tenhle statečný hafan zvládl dobře. Z nožičky se musel vyndat jeden hřeb z implantátu, který jeho tělo nepřijalo a tlačil se ven. Hřeb byl za krátkou chvilku venku a nyní již nezbývá než doufat, že se noha bude dobře hojit a Terry se brzy pomocí rehabilitace naučí, jak nožku používat ve správné poloze.

Spolku Pes nejvěrnější přítel z. s. přispíváme částku 6000 Kč na pokrytí nákladů za Terryho léčbu. Kromě toho přispíváme částku 250 Kč z únorového prodeje triček Dogsie. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 284 750 Kč. Děkujeme!

P. S. Chcete-li nadchnout svého hafana a zároveň pomoci pejskům v nouzi jako je Terry, objednejte si své Dogsie a rozdávejte #psiradost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Oblíbené

Nechtěný Max a jeho záchrana

Ani o Vánocích nezapomínáme na pomoc psům v nouzi. Tentokrát si můžete přečíst příběh pohodáře Maxe, který přišel o svého páníčka a dostal se tak do svého dočasného domova ve spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi
Pes z množírny
Oblíbené

Pejsci z množírny ve Vlasaticích

Do našeho spřáteleného spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. se dostalo 25 pejsků z domácího množení. Peníze na pomoc psům v nouzi ze zeleninového balíčku tentokrát putují právě k nim. Více o nich se dozvíte níže.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Sobůlky - přemnožení pejsci na smetišti

Peníze na pomoc psům v nouzi za srpen a září putují na pomoc psí smečce, která žije v takových podmínkách, jaké bychom žádnému pejskovi nepřáli.

Pomoc psům v nouzi
Objednávky s garancí doručení do Vánoc
Česká pošta, Balíkovna
20. 12. 2022
Zásilkovna
19. 12. 2022
PPL, GLS, DPD
20. 12. 2022