zbývá
pouze

142 Balíčků

64x malý

61x střední

17x velký

SPECIÁLNÍ EDICE
TEMATICKÝCH DOGSIE BALÍČKŮ

Aktuální téma MEXIKO si můžete objednat hned!

již od
520
Chci svůj balík

dogsie blog

Vegánek, který bojoval s tornádem na Moravě

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psom v núdzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.
Buďme ve spojení

Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.

Veganův život zřejmě nejprve plynul hezky. U pána, který se o něj láskyplně staral, hrál si s ním, učil ho různé povely, chodil s ním na procházky a drbal ho za uchem. Ale Vegánkův páníček zemřel. Administrativně se tak Vegan stal majetkem státu a ocitl se v neznámém prostředí hodonínského útulku.

A pak přišel den, kdy se změnil lusknutím prstu život mnoha lidí i zvířat. Obloha se zatáhla, zvedl se silný vítr, vzduchem lítaly misky, kotce i psi. Tornádo vzalo Veganovi dočasný domov.

Vegan pravděpodobně utekl nebo ho tornádo poponeslo. Měl ale štěstí v neštěstí a na rozdíl od jiných ho našli, šel z ruky do ruky, až doputoval do Dočasky.cz v Lanžhotě. A tam se jeho životní cesta spojila s cestou jeho dočasné rodiny. Zpočátku se se svou novou rodinou vzájemně očuchávali, oťukávali, poznávali a hledali společnou řeč.

Dnes má Vegoušek díky své přátelské povaze další dva zvířecí kamarády. Kočičku, se kterou spí v boudě, a psí slečnu Dášu, která je jednou tak veliká, jako je on a může se na ni spolehnout. Vegoušek je úžasný společník k dětem, miluje hry s balónkem, je to malý pejsek s obrovským srdcem, sběrač a odnašeč všech hraček. Cokoli, co najde, okamžitě odnáší do úkrytu své boudy. Miluje mazlení, drbání na bříšku a má rád procházky.

Je to poslušný psí kluk, který touží po trvalé rodině, zázemí a bezpečí. Stres a napětí z prožité katastrofy jsou tlumené tišícími přírodními přípravky. Stejně jako u dalších, kteří zažili peklo na zemi, se ale jeho strach z bouřky a zvuků deště, bude ještě nějaký čas odbourávat. Potřebuje cítit, že je v bezpečí a doma. Vegan dostává maximum času a péče a všichni věří, že je silný a když přežil tornádo, nepoloží ho už vůbec nic.

Vegie má dokonale přesné hodiny a každé ráno v 7 se se železnou pravidelností štěkáním hlásí o svou snídani a pohlazení. Bez toho by pro něj ani jeho dočasnou rodinu nemohl začít den. Společně předplatitelům Dogsie posílají poděkování za to, že svými nákupy pomohli naplnit i jeho mističku.

Spolku Dočasky.cz za červenec přispíváme částku 3 750 Kč na pokrytí péče o Vegánka. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 386 500 Kč. Děkujeme!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Související články

Oblíbené

Obřík Valkýra a její nákladné potíže

Říká se malý pejsek, malé výdaje, velký pejsek, velké výdeje. Obzvlášť to platí, pokud není pejsek 100% zdráv. Ne jinak tomu je bohužel v případě fenky Valkýry. A právě na pomoc s náklady na její léčbu a péči jsme společně přispívali za měsíce únor a březen.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Grinch - Staford za sedm tisíc

Pejsek Grinch by mohl psát další příběh o nezodpovědnosti lidí, kteří za nekřesťanské peníze kupují nemocná bezpapírová štěňata na inzerát a podporují množitelský business.

Pomoc psom v núdzi
Oblíbené

Chipova operace zadních nožek a 100 balíčků pro hrdiny

V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?

Pomoc psom v núdzi