dogsie blog

Vegánek, který bojoval s tornádem na Moravě

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.
Buďme ve spojení

Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.

Veganův život zřejmě nejprve plynul hezky. U pána, který se o něj láskyplně staral, hrál si s ním, učil ho různé povely, chodil s ním na procházky a drbal ho za uchem. Ale Vegánkův páníček zemřel. Administrativně se tak Vegan stal majetkem státu a ocitl se v neznámém prostředí hodonínského útulku.

A pak přišel den, kdy se změnil lusknutím prstu život mnoha lidí i zvířat. Obloha se zatáhla, zvedl se silný vítr, vzduchem lítaly misky, kotce i psi. Tornádo vzalo Veganovi dočasný domov.

Vegan pravděpodobně utekl nebo ho tornádo poponeslo. Měl ale štěstí v neštěstí a na rozdíl od jiných ho našli, šel z ruky do ruky, až doputoval do Dočasky.cz v Lanžhotě. A tam se jeho životní cesta spojila s cestou jeho dočasné rodiny. Zpočátku se se svou novou rodinou vzájemně očuchávali, oťukávali, poznávali a hledali společnou řeč.

Dnes má Vegoušek díky své přátelské povaze další dva zvířecí kamarády. Kočičku, se kterou spí v boudě, a psí slečnu Dášu, která je jednou tak veliká, jako je on a může se na ni spolehnout. Vegoušek je úžasný společník k dětem, miluje hry s balónkem, je to malý pejsek s obrovským srdcem, sběrač a odnašeč všech hraček. Cokoli, co najde, okamžitě odnáší do úkrytu své boudy. Miluje mazlení, drbání na bříšku a má rád procházky.

Je to poslušný psí kluk, který touží po trvalé rodině, zázemí a bezpečí. Stres a napětí z prožité katastrofy jsou tlumené tišícími přírodními přípravky. Stejně jako u dalších, kteří zažili peklo na zemi, se ale jeho strach z bouřky a zvuků deště, bude ještě nějaký čas odbourávat. Potřebuje cítit, že je v bezpečí a doma. Vegan dostává maximum času a péče a všichni věří, že je silný a když přežil tornádo, nepoloží ho už vůbec nic.

Vegie má dokonale přesné hodiny a každé ráno v 7 se se železnou pravidelností štěkáním hlásí o svou snídani a pohlazení. Bez toho by pro něj ani jeho dočasnou rodinu nemohl začít den. Společně předplatitelům Dogsie posílají poděkování za to, že svými nákupy pomohli naplnit i jeho mističku.

Spolku Dočasky.cz za červenec přispíváme částku 3 750 Kč na pokrytí péče o Vegánka. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 386 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Nový trosečník Train

V Lanžhotě byl hlášen toulající se kříženec ovčáka, který byl viděn na různých místech města po dobu dvou dnů, než skončil ve slepé uličce u nádraží. Spolek Dočasky.cz doufal, že pes jen utekl svému majiteli a brzy se vrátí domů, ale bohužel se ukázalo, že tomu tak není. Pes nejevil zájem o kontakt s lidmi a po náročném pokusu o útěk podél trati se nakonec nechal chytit a byl ihned převezen na veterinu. Dostal jméno Train.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Kauza Pamír: Fenka Moona a její štěňátka z množírny

Náš spřátelený společk Pes nejvěrnější přítel z. s. se již několik let věnuje záchraně a péči o psy z problematických podmínek. Jedním z posledních případů byla fenka Moona z kauzy Pamír, která se do péče spolku dostala březí a ve velmi špatném zdravotním stavu.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Ovčanda Týna a její příběh

Fenka německého ovčáka Týnka je bohužel jednou z těch, kdo neměli štěstí na majitele. Pořídil si ji seniorský pár v domnění, že má na velkého pejska dostatek sil. Opak byl ale pravdou a proto se Týna nakonec také dostala do péče našeho spřáteleného spolku Dočasky.cz.

Pomoc psům v nouzi