dogsie blog

Vegánek, který bojoval s tornádem na Moravě

avatar

Tereza Roučková

Pomoc psům v nouzi

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.
Buďme ve spojení

Vegan, Vegánek, Vegouš. To je jméno pejska, který si za poslední půlrok prožil neuvěřitelné hrůzy. A přesto zůstal sebevědomým, veselým a přátelským psem. A právě s péčí o Vegana tento měsíc pomáháme spolku Dočasky.cz. Přečtěte si jeho příběh.

Veganův život zřejmě nejprve plynul hezky. U pána, který se o něj láskyplně staral, hrál si s ním, učil ho různé povely, chodil s ním na procházky a drbal ho za uchem. Ale Vegánkův páníček zemřel. Administrativně se tak Vegan stal majetkem státu a ocitl se v neznámém prostředí hodonínského útulku.

A pak přišel den, kdy se změnil lusknutím prstu život mnoha lidí i zvířat. Obloha se zatáhla, zvedl se silný vítr, vzduchem lítaly misky, kotce i psi. Tornádo vzalo Veganovi dočasný domov.

Vegan pravděpodobně utekl nebo ho tornádo poponeslo. Měl ale štěstí v neštěstí a na rozdíl od jiných ho našli, šel z ruky do ruky, až doputoval do Dočasky.cz v Lanžhotě. A tam se jeho životní cesta spojila s cestou jeho dočasné rodiny. Zpočátku se se svou novou rodinou vzájemně očuchávali, oťukávali, poznávali a hledali společnou řeč.

Dnes má Vegoušek díky své přátelské povaze další dva zvířecí kamarády. Kočičku, se kterou spí v boudě, a psí slečnu Dášu, která je jednou tak veliká, jako je on a může se na ni spolehnout. Vegoušek je úžasný společník k dětem, miluje hry s balónkem, je to malý pejsek s obrovským srdcem, sběrač a odnašeč všech hraček. Cokoli, co najde, okamžitě odnáší do úkrytu své boudy. Miluje mazlení, drbání na bříšku a má rád procházky.

Je to poslušný psí kluk, který touží po trvalé rodině, zázemí a bezpečí. Stres a napětí z prožité katastrofy jsou tlumené tišícími přírodními přípravky. Stejně jako u dalších, kteří zažili peklo na zemi, se ale jeho strach z bouřky a zvuků deště, bude ještě nějaký čas odbourávat. Potřebuje cítit, že je v bezpečí a doma. Vegan dostává maximum času a péče a všichni věří, že je silný a když přežil tornádo, nepoloží ho už vůbec nic.

Vegie má dokonale přesné hodiny a každé ráno v 7 se se železnou pravidelností štěkáním hlásí o svou snídani a pohlazení. Bez toho by pro něj ani jeho dočasnou rodinu nemohl začít den. Společně předplatitelům Dogsie posílají poděkování za to, že svými nákupy pomohli naplnit i jeho mističku.

Spolku Dočasky.cz za červenec přispíváme částku 3 750 Kč na pokrytí péče o Vegánka. Celkem jsme na pomoc pejskům v nouzi přispěli už 386 500 Kč. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

Oblíbené

Chipova operace zadních nožek a 100 balíčků pro hrdiny

V prosinci jsme díky našim zákazníkům opět mohli pomáhat. Vybraná částka za prosinec tentokrát putuje do spolku Pes nejvěrnější přítel z.s. na pomoc Chipovi, o kterém jsme psali již v říjnu. Jak to s ním teď vypadá? A komu dalšímu jsme v prosinci ještě pomáhali?

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Pomoc kočičkám ze spolku Pozor kočka!

Stejně jako Dogsie, i Catsie pomáhá zvířatům v nouzi. 20 % tržeb z každého prodaného balíčku posíláme kočičkám, které potřebují pomoc - péči, léky a jídlo. Tento rok vybranou částku zasíláme spolku Pozor Kočka! z. s. Přečtěte si o spolku a jejich kočičkách více.

Pomoc psům v nouzi
Oblíbené

Méďa Cliff a jeho trápení s kožíškem

Za měsíc listopad jsme opět vybrali částku, která půjde přímo na pomoc psům v nouzi. Tentokrát na pomoc Cliffovi, který je v péči našeho partnerského spolku Dočasky.cz. Přečtěte si Cliffův příběh.

Pomoc psům v nouzi