dogsie blog

Vánoce s pejskem. 5 tipů, jak si spolu užít svátky

avatar

Tereza Roučková

Tipy a triky

Sdílet

Facebook WhatsApp Email
S koncem roku přichází hektický, ale krásný čas - Vánoce. A pro nás pejskaře je samozřejmě důležité zajistit hezké svátky i pro naše čtyřnohé členy rodiny. Máme pro vás 5 tipů, jak při přípravách na letošní Vánoce zohlednit potřeby a radost vašeho chlupáče.
žena ve vánoční čepici a pes
Buďme ve spojení

S koncem roku přichází hektický, ale krásný čas - Vánoce. A pro nás pejskaře je samozřejmě důležité zajistit hezké svátky i pro naše čtyřnohé členy rodiny. Máme pro vás 5 tipů, jak při přípravách na letošní Vánoce zohlednit potřeby a radost vašeho chlupáče.

ozdoby na vánočním stromečku

1. (Ne)bezpečné dekorace

Taky milujete vánoční dekorace a zdobení stromečku? Sváteční atmosféru bychom bez nich vykouzlili jen stěží. Je však důležité zajistit, aby dekorace nemohly nijak ohrozit pejska.

Zvláštní pozornost věnujte stromečku. Skleněné, špičaté či jedlé ozdoby, andělské vlasy a světelné řetězy neumisťujte na spodní větve, kde na ně pejsek dosáhne a hrozí, že by je mohl pozřít nebo rozkousat. Pokud máte živý stromek, zakryjte stojan s vodou, aby z něj pejsek nemohl pít. Tato voda totiž není čerstvá a můžou se v ní začít množit bakterie.

Buďte také obezřetní u dekorací ze živých rostlin. Jehličí ze stromečku, jmelí a cesmína jsou pro hafany jedovaté a mohou mu způsobit vážné zdravotní problémy. Dávejte je proto jenom na místa, kam hafan nedosáhne.

2. Žádné kosti od večeře

Ačkoliv může být lákavé chlupáčovi dopřát třeba kosti od svatoštěpánské kachny, pamatujte na to, že je to pro pejska opravdu nebezpečné. Vařené kosti se totiž lehce štěpí a jsou špatně stravitelné, díky čemuž mohou u hafana způsobit vnitřní poranění trávicího traktu.

pes spí u světelného řetězu

3. Psí cukroví

Mlsejte letos spolu a upečte pejskovi na Vánoce “cukroví” ve formě zdravých sušenek. Domácím dobrotám dělaným s láskou se jen tak něco nevyrovná :) Na internetu je spoustu bezva receptů - např. hafanovi můžete připravit cukroví s arašídovým máslem nebo třeba špenátové sušenky. Pokud umíte anglicky, můžete najít nespočet originálních receptů na Pinterestu.

4. Ať mu to sluší jak psovi uši

Sváteční chvíle vyžadují důkladnou přípravu. Je hezké, když to u stromečku všem sluší, a váš pejsek by neměl být výjimkou. Dopřejte mu extra pečující koupel a ozvláštněte ji třeba voňavým šamponem s esenciálním olejem. Ale pozor, vždy používejte pouze speciální kosmetiku pro pejsky - psí pokožka má jiné pH než ta lidská, a proto pro ně nejsou naše přípravky vhodné. Nezapomeňte po koupeli hafana důkladně usušit.

A co takhle pejska na Vánoce vyfešákovat pomocí mašličky na obojek? Můžete takovou mašličku buď sami ušít - je to celkem snadné a fantazii se meze nekladou - nebo ji už hotovou koupit.

pes s vánočním dárkem

5. Psí radost pod stromečkem

To, že se na Vánoce doma sejde celá smečka, určitě vašemu pejskovi udělá radost samo o sobě. My jsme ale zastánci toho, že by Ježíšek měl přinést dárky i našim psím láskám. Rozhodně nešlápnete vedle s prosincovým Dogsie - obsahuje totiž speciality, které dokonale podtrhnou sváteční atmosféru. S prémiovými dobrůtkami a hračkou z balíčku váš pejsek zaručeně zažije opravdovou psí radost!

A jak Vánoce slavíte u vás?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související články

pes bez srsti - peruánský bezsrstý pes
Oblíbené

Pes bez srsti – pes vhodný pro alergiky

Toužíte po koupi čtyřnohého kamaráda, ale máte na psy alergii? Nevadí. Můžete se poohlédnout některém z bezsrstých psích plemenech. Tato plemena jsou nejčastěji označována jako psi vhodní pro alergiky.

Tipy a triky
Pes sedící u pokojové rostliny
Oblíbené

Pokojové rostliny jedovaté pro psa

Jaké pokojové rostliny jsou pro psy jedovaté a co dělat, když náhodou některou z nich sní?

Péče o zdraví Tipy a triky
Oblíbené

V Dogsie myslíme na přírodu. Co jsou to ty tetrapaky?

I nám v Dogsie dělá starost uhlíková stopa, kterou jako majitelé zvířátek vytváříme. Proto se snažíme se na tuto problematiku zaměřovat. Dogsie balíme ekologicky a většina pamlsků je balena do obalů, které jsou rozložitelné a pochutnají si na nich třeba žížalky. V pirátském Dogsie zase bylo chutné krmivo Bozita balené v tetrapaku. Co to ale vlastně je?

Produkty v Dogsie Tipy a triky